Novo! Memory Clinic – Program za prevenciju demencije u Poliklinici Aviva

Predstavljamo vam novi centar izvrsnosti Poliklinike Aviva – Memory Clinic!

U Poliklinici Aviva unutar Memory klinike nudimo sveobuhvatnu obradu kognitivnih promjena i pravovremeno otkrivanje čimbenika rizika.

Više od 50 milijuna ljudi širom svijeta boluje od demencije, a taj će se broj utrostručiti do 2050.

RANO OTKRIVANJE I PREVENCIJA

Istraživanja su pokazala da se 35% slučajeva demencije može spriječiti ako pravovremeno eliminiramo čimbenike rizika.

Neophodno je dijagnozu postaviti na vrijeme u ranim stadijima, čim se simptomi pojave, kako bi se započelo s pravovremenim liječenjem s ciljem odgode razvoja i progresije bolesti, kao i poboljšanja kvalitete života.

Temelj zdravstvene zaštite je prevencija.

Program za prevenciju prevencije i pravovremenog otkrivanja kognitivnih promjena obuhvaća:

• Dopler karotidnih i vertebralnih arterija + TCD + s funkcionalnim testovima
  • Kognitivni testovi i indeks kvalitete života QLI
  • MR mozga – protokol za demenciju – 3T*
  • Laboratorijske pretrage
  • Pregled očne pozadine
  • Savjetovanje o prehrani za neurološku problematiku
  • Upitnik za njegovatelje, razgovor i savjetovanje
  • Završno mišljenje – kognitivna promjena

Obratite nam se s povjerenjem.

Voditeljica Memory klinike je doc. prim. dr. sc. Sandra Morović, dr. med. specijalist neurologije, zamjenica Ravnateljice.