Proslavili smo 40 godina rada!

U utorak, 14. svibnja 2019. godine,  na prigodnom druženju proslavili smo 40 godina postojanja i djelovanja. Događanju su, uz naše zaposlenike, prisustvovali partneri, dobavljači i klijenti, kao i brojni liječnici iz privatnog i javnog zdravstva, akademici, primarijusi, docenti i profesori. Uz proslavu 40 godina duge tradicije i osvrt na buduće planove, druženje je obilježila i dodjela zahvalnica i priznanja djelatnicima za izniman i dugogodišnji doprinos radu Poliklinike, pa su tako zahvalnice dobile 4 djelatnice koje su u Poliklinici od njenih početaka, svih 40 godina, dok je bivšem ravnatelju Poliklinike mr.sc. Damiru Jurinoviću, dr.med., koji je bio na čelu iznimne 32 godine, uručeno priznanje za osobit doprinos u vođenju i razvoju poliklinike.

Ravnatelj Poliklinike Slaven Janečić u svom pozdravnom govoru naglasio je sljedeće: „Poliklinika AVIVA promijenila je nekoliko imena i vlasnika, prošla kroz razne faze, uspone i padove, ali je i dalje ovdje te jamči kvalitetnu uslugu. Ova proslava je slavlje za sve naše zaposlenike, suradnike, dobavljače i vjerne klijente koji nam uvijek iznova pružaju povjerenje da brinemo o njihovom zdravlju.“

Okupljene je pozdravila i medicinska ravnateljica Poliklinike dr. sc. Sandra Morović, dr. med., spec. neurolog, koja je tom prigodom izjavila: „Nakon 40 godina slobodno možemo reći kako iza nas stoji zrelost i odgovornost, a ispred nas samo daljnji razvoj. U tom razvoju sudjelujemo kroz znanstveni dio naše ustanove, sa svojim akademicima, sveučilišnim profesorima i drugim znanstvenicima. Mi smo tu zbog svog poziva, a ne samo zbog posla.“

U svojem obraćanju okupljenim uzvanicima, predsjednik Upravnog Vijeća, akademik Zvonko Kusić, istaknuo je: „Obilježavajući ovu značajnu obljetnicu, prisjećamo se uloge ove ustanove (institucije) koju je imala na samim počecima razvoja privatne polikliničke prakse u Hrvatskoj. Povjerenje građana Zagreba i Hrvatske najveće je priznanje za dosadašnjih 40 godina rada.“

Svojim dolaskom svečanost su uveličali i Fabris Peruško, glavni izvršni direktor Fortenova grupe te Irena Weber, zamjenica glavnog izvršnog direktora i glavna operativna direktorica Fortenova grupe. Značajan doprinos Poliklinike AVIVA hrvatskom zdravstvu prepoznao je i gradonačelnik Zagreba Milan Bandić koji je svojim dolaskom na proslavu pružio podršku daljnjem radu Poliklinike, a u svojem obraćanju prisutnima istaknuo kako je Poliklinika AVIVA, ne samo simbol hrvatskoga zdravstva, već i simbol Grada Zagreba. Proslavi su, među ostalima, nazočili i rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras te predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba prof. dr. sc. Drago Progomet.