O liječniku

Prim. dr. sc. Branka Mazul-Sunko, dr. med., spec. anesteziologije i intenzivne medicine

• Diplomirala 1983. na Medicinskom fakultetu u Zagrebu. Specijalizirala je anesteziologiju i intenzivnu medicinu na KB Sestre milosrdnice u Zagrebu, gdje je položila specijalistički ispit 1993. Znanstveni magisterij iz kliničke farmakologije obranila je 1997., 2005. je postala primarijus, a 2006. je obranila doktorat znanosti iz područja intenzivne medicine.
  • Od 2009. do 2015. bila je zaposlena u KB Sveti Duh, gdje je angažirana i u ambulanti za liječenje kronične boli. Od 2015. do prosinca 2022. radila je kao specijalistica anestezije na poziciji više liječnice (Oberärztin) u Herz-Jesu Krankenhaus u Beču.
  • U dva je navrata bila predstavnik hrvatskih anesteziologa u Europskom društvu za anesteziju, te nacionalni koordinator nekoliko multicentričnih projekata u organizaciji te udruge.
  • Autor je i koautor preko pedeset znanstvenih i stručnih radova, od toga 28 u kategoriji WoS. Tijekom karijere hospitirala je na sveučilišnim anesteziološkim klinikama u Heidelbergu i Laussannei, te na odjelu za terapiju kronične boli u Bispebjerg Hospital u Kopenhagenu. Završila je nekoliko radionica regionalne anestezije i terapije kronične boli u Innsbrucku.
  • U Poliklinici Aviva počinje s radom u siječnju 2024. godine.

Želite se naručiti kod ovog liječnika?

Pošaljite upit