Prijavite se na edukativni panel Avivin zdravljak: "Srce sporta" 18.10.2023.!

Prijavite se na edukativni panel Avivin zdravljak: "Srce sporta"  18.10.2023.!

Poliklinika Aviva sa zadovoljstvom Vas poziva na 4. Avivin zdravljak: “Srce sporta“!

Nakon ljetne stanke, nastavljamo s našim inspirativnim edukativnim radionicama s fokusom na različite zdravstvene teme i probleme.

Ovaj panel posvećen je temi sportske kardiologije, odnosno kako pristupiti sportu na zdrav i siguran način, bilo da se radi o rekreativnom ili profesionalnom sportu, djeci ili odraslima.

Donosimo aktualna saznanja u sportskoj kardiologiji i kako pravilno procijeniti rizik od kardiovaskularnih komplikacija kod profesionalnih sportaša i rekreativaca, djece i odraslih.

O važnosti prevencije i pravovremene reakcije kod djece sportaša, kod kojih su posljedice neotkrivenih rizika, nažalost često, i fatalne, ali i o tome zašto su pregledi ključni za sportaše i rekreativce iznad 35 godina, govorit će dr. Petra Detoni i prof. Hrvoje Pintarić.

Osim navedenog, razgovarat ćemo i o tome kako uklopiti tjelesnu aktivnost u svakodnevni život i kako živjeti u skladu s modernim smjernicama za zdrav život. Također ćemo istražiti kako se riješiti prekomjerne tjelesne težine i loših navika, pušenja i sl. O navedenom će govoriti dr. Mima Georgieva.

Poslušajte riječ vrhunskih stručnjaka iz područja adultne i pedijatrijske kardiologije, ali i osobna iskustva panelista koji su se suočili s izazovima kardiovaskularnih bolesti iz prve ruke i preživjeli ih te kako su se nosili s vrlo rizičnim oboljenjima.

Datum i vrijeme održavanja: 18.10.2023.; 18 h

Mjesto održavanja: Poliklinika Aviva, Trpinjska ulica 7, Zagreb, 1. kat

Liječnici i stručnjaci:

• prof. prim. dr. sc. Hrvoje Pintarić, dr. med., specijalist interne medicine, subspecijalist kardiologije, Poliklinika Aviva
  • Mima Georgieva, dr. med., specijalist interne medicine, subspecijalist kardiologije, Poliklinika Aviva
  • Petra Detoni, dr. med., spec. pedijatrije, subspecijalist pedijatrijske kardiologije, Poliklinika Aviva

Gosti:

• Žarko Stojić, voditelj i trener „FC Jump“, profesionalni bodybuilder
  • Miljenko Marjanović, glavni trener „TK Terra“

Moderator:

• Dalibor Bosančić, urednik i voditelj emisije o zdravlju

Broj mjesta je ograničen, stoga se na vrijeme prijavite s Vašim podacima (ime i prezime, kontakt) na:

marketing@poliklinika-aviva.hr

Vidimo se!

Vaša Poliklinika Aviva

Trpinjska ul. 7, Zagreb

Zdravlje za cijelu obitelj!